85 743-74-65

Klimatyzacja dla serwerowni

Klimatyzacja dla serwerowni

Klimatyzacja dla serwerowni

Klimatyzacja dla serwerowni

Rozwój nowych technologii i zmiany standardów zarządzania firmą lub procesem (np. produkcji) prowadzi do coraz większej i szybszej wymiany informacji między ludźmi i urządzeniami. Gromadzenie informacji w bazach danych, archiwizacja danych, rejestracja zapisów video, szybki dostęp do informacji itp. wymaga coraz nowocześniejszych, bardziej wydajnych urządzeń techniki informacyjnej, a te z kolei, by pracować na najwyższych obrotach i z dużą niezawodnością, wymagają określonych warunków otoczenia, wymagają stabilnej temperatury i wilgotności.

Dobierając urządzenia klimatyzacyjne do potrzeb pomieszczeń technicznych, w tym serwerowni, należy kierować się głównie jakością urządzeń oraz ich niezawodnością. Ważnym czynnikiem jest zakres temperatur pracy agregatu. Zarówno istotna jest górna granica pracy bez straty wydajności, jak i dolna granica gdy urządzenie musi pracować przy ujemnych temperaturach. W zasadzie już na etapie projektowania budynku powinno się uwzględnić sposób chłodzenia serwerowni. Moc urządzeń chłodniczych powinno się dużo przewymiarować ponieważ w późniejszym etapie rozwoju firmy dochodzi często do rozbudowy urządzeń IT, które nie były pierwotnie przewidziane. Ważne jest również tworzenie systemów redundantnych na wypadek awarii czy okresowej niewydolności chłodniczej (schładzanie pomieszczenia przy temperaturach zewnętrznych powyżej 45°C [np. na dachu] lub poniżej -20°C). Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie np. dwóch czy trzech klimatyzatorów o mniejszej mocy zamiast jednej jednostki dużej mocy. Co prawda może to podnieść koszt inwestycji, ale w zamian znacznie zwiększa się pewność działania i spada ryzyko przegrzania systemu informatycznego, którego awaria może przynieść znacznie większe straty finansowe i nie tylko.

Z doświadczenia proponujemy do serwerowni klimatyzatory firmy DAIKIN, które cechują się wysoką sprawnością, dużą niezawodnością działania oraz szerokim zakresem temperatury pracy bez spadku wydajności chłodniczej. Jednostki te posiadają bogatą elektronikę zarządzającą optymalnym poborem energii, sprawnością i wydajnością urządzenia, systemem autodiagnostyki.

W przypadku dużych serwerowni, sterowni, laboratoriów, pomieszczeń technicznych, gdzie urządzenia pracują w systemie ciągłym (np. w zakładach produkcyjnych) i żąda się stałej całorocznej pracy urządzeń chłodniczych proponowanym przez nas typem urządzeń są tzw. szafy klimatyzacji precyzyjnej.

Jako firma z branży klimatyzacyjnej posiadamy duże doświadczenie w tym obszarze działalności. Oferujemy różne rozwiązania w zależności od potrzeb klienta. Pomożemy w doborze i doradzimy.

Zapraszamy do korzystania z naszych usług.

Wybór klimatyzacji

>
wybor-klimatyzacji

Montaż klimatyzacji

>
montaz-klimatyzacji

FAQ

>
Infolinia
85 743-74-65
Jeżeli mają Państwo komentarze, uwagi lub pytania, zapraszamy do skorzystania z naszej infolinii
Kontakt

KLIMART s.c.
ul. Warsztatowa 1D
15-637 Białystok

www.klimart.com.pl

Tel.: (85) 743-74-65
Fax: (85) 743-28-27

klimart@klimart.com.pl

Numery wewnętrzne:
Dział Handlowy - 1, 4
Serwis - 2
Księgowość - 3