85 743-74-65

Klimatyzacja dla zakładów przemysłowych

centrala-wentylacyjna

Centrala wentylacyjna Juwent

Klimatyzacja dla zakładów przemysłowych

Jakość powietrza jest kluczowym elementem, zarówno w środowisku domowym, ale także w zakładzie pracy.

W zakładach, w których pracownicy są szczególnie narażeni na działanie wysokich temperatur, klimatyzacja jest na wagę złota. Podobnie sytuacja ma się w przypadku przedsiębiorstw, w których pracownicy przebywają w warunkach dużego zapylenia.

Utrzymywanie odpowiednich warunków termicznych zapewnia optymalna klimatyzacja. Optymalna temperatura wynosi około 20°C.

W zależności od branży, różne są potrzeby wentylacji powietrza w pomieszczeniach. W jednych zakładach wymiana powietrza musi następować bardzo często, w innych zakładach znacznie rzadziej. Niezależnie jednak od częstotliwości każdy pracodawca, musi zapewniać swoim pracownikom odpowiednie warunki pracy.

Duża dokładność wymiarów i powtarzalność elementów, przy stale zwiększanej szybkości produkcji wymaga od urządzeń i obrabiarek stałej temperatury pracy. W procesach produkcji niejednokrotnie wydzielane są bardzo duże ilości ciepła niekorzystnie wpływającego na narzędzia do obróbki, jak i same obrabiarki. Do chłodzenia często stosuje się przepływający strumień wody. Naszą propozycją są więc agregaty wody lodowej, które pozwolą na kontrolę procesu technologicznego przynajmniej od strony termicznej.

Produkcja różnego typu niesie ze sobą zawsze jakiś stopień zapylenia powietrza i jego zużywanie, a przez to spadek komfortu pracy. Poprawę tego stanu może przynieść zastosowanie mechanicznej wymiany powietrza. Centrale wentylacyjne, bo o nich mowa, pozwalają odpowiednio przygotować nawiewane powietrze pod względem temperatury i wilgotności, a jednocześnie następuje usuwanie powietrza zużytego. Oczywiście można także odzyskiwać ciepło z usuwanego powietrza (bez mieszania z nawiewanym) aby zmniejszyć zużycie energii potrzebnej do grzania.

Wybór klimatyzacji

>
wybor-klimatyzacji

Montaż klimatyzacji

>
montaz-klimatyzacji

FAQ

>
Infolinia
85 743-74-65
Jeżeli mają Państwo komentarze, uwagi lub pytania, zapraszamy do skorzystania z naszej infolinii
Kontakt

KLIMART s.c.
ul. Warsztatowa 1D
15-637 Białystok

www.klimart.com.pl

Tel.: (85) 743-74-65
Fax: (85) 743-28-27

klimart@klimart.com.pl

Numery wewnętrzne:
Dział Handlowy - 1, 4
Serwis - 2
Księgowość - 3