85 743-74-65

Wentylacja dla domu i biura

Wentylacja dla biura

Wentylacja dla domu i biura

W pomieszczeniach mieszkalnych należy zastosować centralę wentylacyjną często potocznie zwaną rekuperatorem domowym.

Zasada pracy takiej centrali polega na pobieraniu powietrza z zewnątrz, przygotowanie powietrza poprzez podgrzanie (zimą) oraz oczyszczenie. Następnie rozprowadzane jest siecią kanałów do pomieszczeń i podobną, lecz oddzielną siecią zbiera zużyte powietrze, wyrzucając je na zewnątrz budynku. Aby zaoszczędzić energię potrzebną do ogrzania powietrza zimą stosuje się wymiennik krzyżowy (lub inny), który powoduje, że struga powietrza wywiewanego z pomieszczenia miesza się w centrali ze strugą powietrza zewnętrznego poprzez ściany wymiennika, ogrzewając je i odzyskując ciepło.

Opisany powyżej sposób to obecnie 90% wentylacji w domach jednorodzinnych. Coraz częściej zaczyna się stosować do tego typu układów pompy ciepła typu powietrze-powietrze, woda-powietrze, wymienniki gruntowe, które w bardzo interesujący sposób potrafią rozwiązać problem ogrzewania i schładzania powietrza.

Identyczna zasada działania wentylacji pojawia się w biurze, jednakże z jedną zasadniczą różnicą. Biuro to miejsce, w którym pracownicy spędzają przynajmniej 8 godzin dziennie. Dlatego też warto jest zadbać o odpowiednie warunki do wykonywania pracy, tak aby biuro było dla osób w nim pracujących miejscem przyjaznym, w którym wszyscy czują się komfortowo. Głównym celem pracy instalacji wentylacji jest dostarczenie do pomieszczenia świeżego powietrza oraz usunięcia powietrza zanieczyszczonego. Źle wietrzone pomieszczenia biurowe bez odpowiedniego przepływu powietrza to często przyczyna zmniejszonej efektywności pracy osób znajdujących się w danym pomieszczeniu. Doskonale z tym problemem poradzi sobie właściwie zaprojektowana, wykonana, wyregulowana oraz serwisowana wentylacja mechaniczna.

Kluczowym elementem jest wyposażenie biura w centralę wentylacyjną odpowiednio dobraną do wielkości pomieszczeń, osób znajdujących się w biurze, ilości urządzeń wydzielających ciepło (komputery, kserokopiarki).

Wentylowane biuro zwiększa komfort oraz efektywność pracy dla osób aktualnie w nim przebywających. Jest także idealnym sposobem zapewnienia bezpiecznych i higienicznych warunków pracy szczególnie przy większej liczbie pracowników.

W celu dokładniejszych informacji odnośnie informacji zapraszamy do naszego salonu ekspozycyjnego.

Montaż wentylacji

>
Montaż instalacji wentylacji

Wybór wentylacji

>
wybor-wentylacji

FAQ

>
Infolinia Klimart
85 743-74-65
Jeżeli mają Państwo komentarze, uwagi lub pytania, zapraszamy do skorzystania z naszej infolinii
Kontakt

KLIMART s.c.
ul. Warsztatowa 1D
15-637 Białystok

www.klimart.com.pl

Tel.: (85) 743-74-65
Fax: (85) 743-28-27

klimart@klimart.com.pl

Numery wewnętrzne:
Dział Handlowy - 1, 4
Serwis - 2
Księgowość - 3