85 743-74-65

Wentylacja dla obiektów komercyjnych

Wentylacja dla obiektów komercyjnych

Do obiektów komercyjnych (hotele, domy weselne, centra handlowe itp.) proponujemy parę rozwiązań, uzależnionych głownie od typu budynków i przeznaczenia:wentylacja-dla-obiektow-komercyjnych

Układy wody lodowej – właściwie idea rozwiązania jest analogiczna do systemów VRV, tyle że zamiast freonu czynnikiem chłodniczym jest woda. Schłodzona do odpowiedniej temperatury przez agregat (zwany chillerem) rozprowadzona jest do jednostek wewnętrznych (fancoili).

Argumentem przemawiającym za takim rozwiązaniem jest fakt, że zimą może być doprowadzona do fancoili woda gorąca (np. z kotłowni). Wtedy będziemy mieli bardzo sprawny układ chłodząco /grzejący, bez konieczności dodatkowego źródła ciepła.

Centrale wentylacyjno – klimatyzacyjne – to najczęstszy i najskuteczniejszy sposób na zapewnienie schłodzenia, ogrzania i wymiany powietrza w pomieszczeniach. Układ taki składa się z centrali wentylacyjnej gdzie przygotowywane jest powietrze zewnętrzne (ogrzane nagrzewnicą z typowym medium lub schłodzone za pomocą agregatu ) i rozprowadzane siecią kanałów do pomieszczeń. Podobną siecią kanałów jest to powietrze usuwane, również przy użyciu centrali wentylacyjnej, która dzięki różnego rodzaju wymiennikom odzyskuje ciepło/chłód z powietrza wywiewanego.

Takie rozwiązanie jest idealne dla pomieszczeń o dużych kubaturach, kiedy nie trzeba wprowadzać paru stref utrzymania temperatury. Klimatyzowanie jedna dużą centralą np. kilkudziesięciu pomieszczeń biurowych jest sprawą dość skomplikowaną (trzeba bardzo dokładnie policzyć ilość powietrza i przekroje kanałów dla każdego pomieszczenia pod kątem utrzymania temperatury) albo kosztowną, kiedy trzeba zastosować specjalne nawiewniki z płynną regulacją ilości nawiewanego powietrza. Naszym zdaniem, optymalnym rozwiązaniem jest układ z centralą wentylacyjną, która zapewnia wymianę powietrza i wstępne schłodzenie z równoczesnym zastosowaniem dochłodzenia bezpośrednio w pomieszczeniach poprzez klimatyzatory lub systemy VRV.

Montaż wentylacji

>
Montaż instalacji wentylacji

Wybór wentylacji

>
wybor-wentylacji

FAQ

>
Infolinia Klimart
85 743-74-65
Jeżeli mają Państwo komentarze, uwagi lub pytania, zapraszamy do skorzystania z naszej infolinii
Kontakt

KLIMART s.c.
ul. Warsztatowa 1D
15-637 Białystok

www.klimart.com.pl

Tel.: (85) 743-74-65
Fax: (85) 743-28-27

klimart@klimart.com.pl

Numery wewnętrzne:
Dział Handlowy - 1, 4
Serwis - 2
Księgowość - 3