logo Klimart

Szybki Kontakt


 • (85) 743-74-65

  Numery wewnętrzne:
  21 – Sprzedaż
  22 – Serwis
  23 – Logistyka
  24 – Administracja • klimart@klimart.com.pl
 • ul. Warsztatowa 1D
  15-637 Białystok


  Jeżeli jesteś zainteresowany konkretną ofertą skontaktuj się z nami. Ustalimy szczegóły.

flaga Polski Firma Polska - rok założenia 1999 Białystok, ul. Warsztatowa 1D

Masz pytania? – zadzwoń na naszą infolinię

 

Klimatyzacja dla domu i biura

Klimatyzacja dla domu i biura

Klienci zastanawiając się nad klimatyzacją dla domu i biura wymagają dwóch elementów:

 • schłodzenia powietrza latem, kiedy zbyt wysoka temperatura uniemożliwia komfortowo spędzać czas w pomieszczeniu,
  wymiany powietrza, która jest szczególnie ważna w przypadku nowoczesnej, energooszczędnej technologii produkcji stolarki okiennej, zupełnie nie przepuszczającej powietrza zewnętrznego.
 • W celu schłodzenia powietrza stosuje się popularne klimatyzatory typu split, które składają się z jednej jednostki wewnętrznej i agregatu zewnętrznego lub klimatyzatory typu multisplit czyli jednego agregatu zewnętrznego i kilku jednostek wewnętrznych.

 

Należy zwrócić szczególną uwagę, że każde z pomieszczeń musi mieć powieszoną jednostkę wewnętrzną, których mamy szeroki wybór – od typowych jednostek ściennych, wiszących pod sufitem podstropowych, stojących na ziemi podłogowych, wbudowanych z sufit podwieszany kasetonowych, schowanych w dużych pomieszczeniach kanałowych, skończywszy ma bardzo pomysłowych i nietypowych jednostkach interior. Można stosować różne modele i typy, wybierać kolory i dopasować klimatyzator do wystroju wnętrza.

 

Wszystkie modele wymienionych jednostek są do zobaczenia oraz wypróbowania w naszym salonie ekspozycyjnym.

W pomieszczeniach mieszkalnych należy zastosować centralę wentylacyjną często potocznie zwaną rekuperatorem domowym. Zasada pracy takiej centrali polega na pobieraniu powietrza z zewnątrz, przygotowanie powietrza poprzez podgrzanie (zimą) oraz oczyszczenie. Następnie rozprowadzane jest siecią kanałów do pomieszczeń i podobną, lecz oddzielną siecią zbiera zużyte powietrze, wyrzucając je na zewnątrz budynku. Aby zaoszczędzić energię potrzebną do ogrzania powietrza zimą stosuje się wymiennik krzyżowy (lub inny), który powoduje, że struga powietrza wywiewanego z pomieszczenia miesza się w centrali ze strugą powietrza zewnętrznego poprzez ściany wymiennika, ogrzewając je i odzyskując ciepło. Opisany sposób to obecnie 90% wentylacji w domach jednorodzinnych. Coraz częściej zaczyna się stosować do tego typu układów pompy ciepła typu powietrze-powietrze, woda-powietrze, wymienniki gruntowe, które w bardzo interesujący sposób potrafią rozwiązać problem ogrzewania i schładzania powietrza.

W celu dokładniejszych informacji odnośnie wentylacji zapraszamy do naszego salonu ekspozycyjnego.