logo Klimart

Szybki Kontakt


 • (85) 743-74-65

  Numery wewnętrzne:
  21 – Sprzedaż
  22 – Serwis
  23 – Logistyka
  24 – Administracja • klimart@klimart.com.pl
 • ul. Warsztatowa 1D
  15-637 Białystok


  Jeżeli jesteś zainteresowany konkretną ofertą skontaktuj się z nami. Ustalimy szczegóły.

flaga Polski Firma Polska - rok założenia 1999 Białystok, ul. Warsztatowa 1D

Masz pytania? – zadzwoń na naszą infolinię

 

Wentylacja do domu i biura

Wentylacja biurowo-domowa

Czym jest i jak działa wentylacja do domu?

W pomieszczeniach mieszkalnych stosuje się centralę wentylacyjną często potocznie zwaną rekuperatorem domowym.

Zasada pracy takiej centrali polega na pobieraniu powietrza z zewnątrz i przygotowaniu go poprzez podgrzanie (zimą) oraz oczyszczenie. Następnie powietrze rozprowadzane jest siecią kanałów do pomieszczeń. Podobną, lecz oddzielną siecią centrala zbiera zużyte powietrze, wyrzucając je na zewnątrz budynku.

Aby zaoszczędzić energię potrzebną do ogrzania powietrza, zimą stosuje się wymiennik obrotowy lub krzyżowy (lub inny). Sprawia on, że struga powietrza wywiewanego z pomieszczenia miesza się w centrali ze strugą powietrza zewnętrznego poprzez ściany wymiennika, ogrzewając je i odzyskując ciepło.

Opisany powyżej sposób wykorzystuje obecnie 90%  instalacji wentylacji w domach jednorodzinnych. Coraz częściej stosuje się też w tego typu układach pompy ciepła typu powietrze-powietrze, woda-powietrze czy wymienniki gruntowe, które w bardzo interesujący sposób potrafią rozwiązać problem ogrzewania i schładzania powietrza.

Wentylacja do biura – zalety

Identyczna zasada działania wentylacji pojawia się w biurze, jednakże z jedną zasadniczą różnicą. Biuro to miejsce, w którym pracownicy spędzają przynajmniej 8 godzin dziennie. Dlatego warto zadbać o odpowiednie warunki wykonywania pracy, tak aby biuro było dla osób w nim pracujących miejscem przyjaznym, w którym wszyscy czują się komfortowo.

Głównym celem instalacji wentylacyjnej jest dostarczenie do pomieszczenia świeżego powietrza oraz usunięcia zanieczyszczonego. Źle wietrzone pomieszczenia biurowe, bez odpowiedniego przepływu powietrza, to często przyczyna zmniejszonej efektywności pracy osób znajdujących się w danym pomieszczeniu. Doskonale z tym problemem poradzi sobie właściwie zaprojektowana, wykonana, wyregulowana oraz serwisowana wentylacja mechaniczna.

Kluczowym elementem jest wyposażenie biura w centralę wentylacyjną, odpowiednio dobraną do wielkości pomieszczeń, osób znajdujących się w biurze i ilości urządzeń wydzielających ciepło (komputery, kserokopiarki).

Prawidłowo wentylowane biuro zwiększa komfort oraz efektywność pracy dla osób w nim przebywających. Jest także idealnym sposobem zapewnienia bezpiecznych i higienicznych warunków pracy, szczególnie przy większej liczbie pracowników.

Oferujemy centrale wentylacyjne z odzyskiem ciepła od znanych marek — innowacyjne i energooszczędne rozwiązanie przeznaczone do dostarczania świeżego powietrza do pomieszczeń.

W zakres naszej oferty wchodzą centrale wentylacyjne producentów

Projekt klimatyzacji w domu jednorodzinnym

Klimart sp. z o.o.

Od ponad 15 lat współpracujemy z czołowymi producentami urządzeń klimatyzacyjnych, takimi jak Samsung, Panasonic i Daikin. Na życzenie klienta oferujemy również dostawę i montaż klimatyzatorów innych marek.

Skontaktuj się z nami i zapytaj o ofertę dla Ciebie!

Nasza firma to przede wszystkim:

 • Profesjonalizm
 • Specjalizacja
 • Doświadczenie
 • Wszechstronność
 • Szeroki zakres usług
 • Jasne relacje
 • Certyfikaty
 • Kompleksowy serwis
Zapraszamy do współpracy
Masz pytania? Chcesz się poradzić lub po prostu porozmawiać o ofercie i możliwościach współpracy? Zapraszamy!