logo Klimart

Szybki Kontakt


 • (85) 743-74-65

  Numery wewnętrzne:
  21 – Sprzedaż
  22 – Serwis
  23 – Logistyka
  24 – Administracja • klimart@klimart.com.pl
 • ul. Warsztatowa 1D
  15-637 Białystok


  Jeżeli jesteś zainteresowany konkretną ofertą skontaktuj się z nami. Ustalimy szczegóły.

flaga Polski Firma Polska - rok założenia 1999 Białystok, ul. Warsztatowa 1D

Masz pytania? – zadzwoń na naszą infolinię

 

Wentylacja dla obiektów komercyjnych

Systemy wentylacji do obiektów komercyjnych

Czym jest i jak działa wentylacja do obiektów komercyjnych?

W zakresie wentylacji do obiektów komercyjnych (hotele, domy weselne, centra handlowe itp.) proponujemy rozwiązania, które uzależnione są głownie od typu budynków i ich przeznaczenia:

Układy wody lodowej

Właściwie idea rozwiązania jest analogiczna do systemów VRV, tyle że zamiast freonu czynnikiem chłodniczym jest woda. Schłodzona do odpowiedniej temperatury przez agregat (zwany chillerem), rozprowadzona jest następnie do jednostek wewnętrznych (fancoili).

Argumentem przemawiającym za takim rozwiązaniem jest fakt, że zimą do fancoili może być doprowadzona woda gorąca (np. z kotłowni). Otrzymujemy w takim przypadku bardzo sprawny układ chłodząco-grzewczy, bez konieczności wykorzystywania dodatkowego źródła ciepła.

Centrale wentylacyjno-klimatyzacyjne

Centrale wentylacyjno-klimatyzacyjne to najczęstszy i najskuteczniejszy sposób na zapewnienie schłodzenia, ogrzania i wymiany powietrza w pomieszczeniach.

Układ taki składa się z centrali wentylacyjnej, gdzie przygotowywane jest powietrze zewnętrzne (ogrzane nagrzewnicą z typowym medium lub schłodzone za pomocą agregatu) i rozprowadzane siecią kanałów do pomieszczeń. Podobną siecią kanałów jest to powietrze usuwane, również przy użyciu centrali wentylacyjnej, która dzięki różnego rodzaju wymiennikom odzyskuje ciepło/chłód z powietrza wywiewanego.

Takie rozwiązanie jest idealne dla pomieszczeń o dużych kubaturach, gdzie nie trzeba wprowadzać kilku stref utrzymania temperatury. Jednak klimatyzowanie jedna dużą centralą kilkudziesięciu pomieszczeń biurowych jest sprawą dość skomplikowaną (trzeba bardzo dokładnie policzyć ilość powietrza i przekroje kanałów dla każdego pomieszczenia pod kątem utrzymania temperatury) albo kosztowną, kiedy trzeba zastosować specjalne nawiewniki z płynną regulacją ilości nawiewanego powietrza.

Naszym zdaniem optymalnym rozwiązaniem jest układ z centralą wentylacyjną, która zapewnia wymianę powietrza i wstępne schłodzenie z równoczesnym zastosowaniem dochłodzenia bezpośrednio w pomieszczeniach poprzez klimatyzatory lub systemy VRV.

Oferujemy centrale wentylacji mechanicznej znanych marek — innowacyjne, energooszczędne rozwiązania przeznaczone do dostarczania świeżego powietrza do pomieszczeń w zakładach przemysłowych
Projekt klimatyzacji w domu jednorodzinnym

Klimart sp. z o.o.

Od ponad 15 lat współpracujemy z czołowymi producentami urządzeń klimatyzacyjnych, takimi jak Samsung, Panasonic i Daikin. Na życzenie klienta oferujemy również dostawę i montaż klimatyzatorów innych marek.

Skontaktuj się z nami i zapytaj o ofertę dla Ciebie!

 

Nasza firma to przede wszystkim:

 • Profesjonalizm
 • Specjalizacja
 • Doświadczenie
 • Wszechstronność
 • Szeroki zakres usług
 • Jasne relacje
 • Certyfikaty
 • Kompleksowy serwis
Zapraszamy do współpracy
Masz pytania? Chcesz się poradzić lub po prostu porozmawiać o ofercie i możliwościach współpracy? Zapraszamy!