logo Klimart

Szybki Kontakt


 • (85) 743-74-65

  Numery wewnętrzne:
  21 – Sprzedaż
  22 – Serwis
  23 – Logistyka
  24 – Administracja • klimart@klimart.com.pl
 • ul. Warsztatowa 1D
  15-637 Białystok


  Jeżeli jesteś zainteresowany konkretną ofertą skontaktuj się z nami. Ustalimy szczegóły.

flaga Polski Firma Polska - rok założenia 1999 Białystok, ul. Warsztatowa 1D

Masz pytania? – zadzwoń na naszą infolinię

 

Wentylacja dla zakładów przemysłowych

Wentylacja przemysłowa

Czym jest i jak działa wentylacja przemysłowa?

Wentylacja przemysłowa w odróżnieniu od standardowej wentylacji domowej wymaga indywidualnego podejścia do zadania, ze względu na potrzeby i specyfikę produkcji.

Wentylacja przemysłowa w zakładach produkcyjnych bardzo często jest obciążona problemem przekraczania granicznych wartości najwyższych dopuszczalnych stężeń. Chodzi tutaj między innymi o zbyt duże zapylenie, emisję oparów, emisję gazów (toksycznych i agresywnych chemicznie), zyski ciepła pochodzące od maszyn. Poprawę tego stanu może przynieść zastosowanie mechanicznej wymiany powietrza.

Systemy wentylacji przemysłowej

Duża dokładność wymiarów i powtarzalność elementów, przy stale zwiększanej szybkości produkcji, wymaga od urządzeń i obrabiarek stałej temperatury pracy. W procesach produkcji niejednokrotnie wydzielane są bardzo duże ilości ciepła, niekorzystnie wpływającego na narzędzia do obróbki, jak i same obrabiarki.

Do chłodzenia często stosuje się przepływający strumień wody. Naszą propozycją są więc agregaty wody lodowej, które pozwolą na kontrolę procesu technologicznego od strony termicznej.

Centrale wentylacyjne, bo o nich z kolei mowa, pozwalają odpowiednio przygotować nawiewane powietrze pod względem temperatury i wilgotności, a jednocześnie następuje usuwanie powietrza zużytego. Oczywiście można także odzyskiwać ciepło z usuwanego powietrza (bez mieszania z nawiewanym), aby zmniejszyć zużycie energii potrzebnej do grzania.

Oferujemy centrale wentylacyjne z odzyskiem ciepła od znanych marek — innowacyjne i energooszczędne rozwiązanie przeznaczone do dostarczania świeżego powietrza do pomieszczeń.

W zakres naszej oferty wchodzą centrale wentylacyjne producentów

Projekt klimatyzacji w domu jednorodzinnym

Klimart sp. z o.o.

Od ponad 15 lat współpracujemy z czołowymi producentami urządzeń klimatyzacyjnych, takimi jak Samsung, Panasonic i Daikin. Na życzenie klienta oferujemy również dostawę i montaż klimatyzatorów innych marek.

Skontaktuj się z nami i zapytaj o ofertę dla Ciebie!

 

Nasza firma to przede wszystkim:

 • Profesjonalizm
 • Specjalizacja
 • Doświadczenie
 • Wszechstronność
 • Szeroki zakres usług
 • Jasne relacje
 • Certyfikaty
 • Kompleksowy serwis
Zapraszamy do współpracy
Masz pytania? Chcesz się poradzić lub po prostu porozmawiać o ofercie i możliwościach współpracy? Zapraszamy!